TAPICER W AKCJI. Spotkanie z mistrzem Aleksandrem Kądzielą Bezpłatny webinar

Fundacja OPEN MIND zaprasza na bezpłatne spotkanie online z Aleksandrem Kądzielą – mistrzem, który o tapicerowaniu wie wszystko!
W tym roku w księgarniach pojawiła się jego książka „Tapiceruj! Jak stare graty przemienić w piękne meble”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród hobbystów, majsterkowiczów, osób z branży i spoza niej. Od 2012 roku znacie go z fantastycznego cyklu warsztatów „Tapicer w akcji”.
Termin: 15.12.2021r. (środa), godz. 18:30 – 20:00
Miejsce: ZOOM
Jeśli zatem lubicie stare meble, interesuje Was rzemiosło, renowacja, tapicerstwo artystyczne lub po prostu lubisz pomajsterkować w domu, koniecznie przyłącz się do nas!
Podczas webinaru zdobędziesz przydatne informacje na temat tapicerstwa i renowacji mebli. To będzie doskonały początek wielkiej przygody z samodzielnym odnawianiem mebli .
Podczas wykładu dowiesz się, m.in.:
- Co będzie potrzebne w domu renowatora amatora?
- Od czego zacząć odnawianie mebli?
- Odnawiać samemu czy powierzyć mebel w ręce specjalistów.
- Gdzie szukać okazyjnie wartościowych mebli i jak ocenić ich stan faktyczny, o co pytać sprzedawców.
- Ciekawostki tapicerskie.
- Fotele i krzesła które warto znać.
- Porady fachowca.
Istnieje możliwość zgłoszenia potrzeby opiekuna/tłumacza z językiem migowym.
______
ALEKSANDER KĄDZIELA jest ekspertem w dziedzinie „Meble Tapicerowane”, pracującym w zawodzie od 1989 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał w zakładzie stolarsko-tapicerskim swojego taty mistrza Kazimierza Kądzieli już w wieku 8 lat. W wieku 18 lat zdał egzamin Szlifuje swoją wiedzę w praktyce! Zostaje wpisany na listę rzeczoznawców z dziedziny meblarstwo i listę biegłych sądowych jako ekspert w branży meblarskiej w specjalizacjach – meble tapicerowane, meble ze skóry, renowacja mebli, stolarstwo. Jest także członkiem Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów, do którego należą wybitne osobowości rzemieślników, najlepsi fachowcy w swojej dziedzinie! Przez te wszystkie lata szlifuje także swój niewątpliwy talent jako mistrz, nauczyciel, który z radością dzieli się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem. Prowadzi szkolenia indywidualne, warsztaty grupowe, prelekcje i wykłady.
______
Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

______
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!
Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy projektu i wydarzeń: AK Design, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Huta Szkła Kryształowego Julia, Leśna Huta Muzeum Papiernictwa w Duszkach-Zdroju, Szlak Ginących Zawodów, CRZ Krzywy Komin, Concordia Design Wrocław, Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu, DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o., Nowe Nadodrze, Grupakreatywni.pl, Muzeum Miejskie Wrocławia, Zamek Książ, Edbus – przewozy osobowe, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Chełmska Śląskiego „Tkacze Śląscy”, Archiglass, Kowalstwo Artystyczne Ryszard Mazur, Pracownia Rzeźbiarska i Odlewnia Artystyczna Grzegorz Łagowski.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław, Radio RAM, Gazeta Wrocławska, Wroclive, Miesięcznik Co Jest Grane, Kocham Wrocław, Miejsca we Wrocławiu, designteka.pl, Czas na Wrocław, 30 minut, twoje-miasto.pl, cojestgrane.pl