Aktualności

Zapowiedzi i relacje z wydarzeń.

Rzeźba w drewnie. Warsztaty stolarsko-rzeźbiarskie

ZAPISY ZAMKNIĘTE


Cenisz rzemieślnicze wyroby i chciałbyś własnoręcznie stworzyć coś praktycznego a zarazem wyjątkowego? Zapraszamy na  warsztaty rzeźbiarskie, podczas których pod okiem rzeźbiarza, mistrza stolarstwa  – Wiktora Jackiewicza  wykonasz dużą misę na owoce.

Zaczynamy od podstaw. Na zajęciach nauczysz się rozpoznawać rożne gatunki drewna i dobierać odpowiedni rodzaj materiału do projektu. Poznasz techniki rzeźbiarskie i wykończeniowe, a także profesjonalne narzędzia snycerskie. Poprzez działania praktyczne rozwiniesz wyobraźnię i wrażliwość na formę przestrzenną.

Cena zawiera wszystkie niezbędne materiały.

  • egzotyczne gatunki drewna
  • ekologiczne środki wykończeniowe do drewna: wosk, olej, politurę

Warsztaty podzielone są na dwa spotkania:

  • 2 października, godz. 10:00-15:00
  • 3 października, godz. 10:00-15:00

*  Uczestnicy otrzymują w formie elektronicznej certyfikat potwierdzający udział  w warsztatach.

Istnieje możliwość zgłoszenia potrzeby opiekuna/tłumacza z językiem migowym

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

__________________
Projekt „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło realizowany jest do 31. grudnia 2021r. Jego najważniejszym celem jest popularyzowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego, materialnego i duchowego. Projekt opiera się na przekonaniu, że „tradycyjne”, „ludowe” nie znaczy nudne. W ramach 40 działań prezentowane są wrocławskie i dolnośląskie rzemiosła, rękodzieło i sztuka, a także dolnośląskie tradycje i legendy. Na program składają się warsztaty, spotkania z artystami, rzemieślnikami, etnografami, muzealnikami, specjalistami różnych dziedzin. Wycieczki tematyczne połączone z obchodami po wystawach i warsztatami praktycznymi które przybliżą kulisy pracy artystów, mistrzów rzemiosł i tajniki często zanikających na dziś dzień zawodów, m.in. takich jak zecer, kowal, szewc, drzeworytnik, modystka, tkacz czy też ludwisarz. Są one także okazją do poznania ciekawych miejsc regionu i spotkań z niezwykłymi Dolnoślązakami!

———————————————————————- 

Organizator: Fundacja Open Mind
Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary PrzybylskiPrezydent Wrocławia Jacek Sutryk
Partnerzy: Miejska Biblioteka Publiczna i. T. Różewicza we Wrocławiu, Teatr Muzyczny CapitolWrocławskie Wydawnictwo EMKAWydawnictwo Poznańskie Sp. z o. o.Nowe NadodrzeGrupakreatywni.plCRZ Krzywy KominMuzeum Miejskie Wrocławia,
Patroni medialni: TVP 3 WrocławRadio WrocławRadio RAMGazeta WrocławskaWrocliveKocham WrocławMiejsca we Wrocławiudesignteka.plCzas na Wrocław30 minut 

———————————————————————- 

Szanowni Państwo informujemy o wzmożonych środkach ostrożności i zasadach sanitarnych:

  • Każda osoba wchodząca do budynku ma obowiązek zdezynfekować ręce (pojemniki z płynem dezynfekującym znajdują się w widocznym miejscu).
  • W obiekcie jest stały dostęp do płynu dezynfekującego dla odwiedzających.
  • Wszystkie sale są regularnie wietrzone, sprzątane i dezynfekowane.
  • Prowadzący warsztaty znają procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia koronawirusem lub zachorowania na COVID-19.
  • Osoby wchodzące do budynku mają obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • Liczebność grup dostosowana jest do aktualnych zaleceń Ministra Zdrowia.
  • W warsztatach mogą uczestniczyć jedynie osoby niewykazujące objawów COVID-19.